trvalé přihlášení do Wordpressu

Trvalé přihlášení do WordPressu se může jevit jako zbytečnost. Vždyť přihlašovací údaje jsou v prohlížeči uložené a není nutné si je pamatovat. Stačí kliknout na přihlásit a jste přihlášeni. Jenže uživatelé jako jsem já, tento krok vnímají jako naprosto zbytečný a otravující. Každá ušetřená sekunda času je dobrá. Proč nebýt přihlášený trvale (vyjma přihlašování v kavárnách a studovnách)? Nepřišel jsem na žádný rozumný důvod, proč se pořád dokola přihlašovat.

Většina uživatelů, když potřebuje nějakou funkci do WordPressu, tak si najde plugin. Jenže plugin hledají i pro tak jednoduché věci, jako je třeba právě nastavení trvalého přihlášení. Přitom k tomu stačí jen pár řádků kódu, které vložíte do souboru functions.php aktuální šablony:

Potom se jedenkrát přihlásíte a už se nikdy nemusíte tímto otravným krokem nechat rozptylovat.

Z návštěvníků tohoto blogu by asi jen málokdo řešil trvalé přihlášení pomocí pluginu. Byl jsem však zvědavý, tak jsem se podíval, jaké jsou „na trhu“. Nejlepší hodnocení měl WordPress Persistent Login. Byl funkční. Jenže! K zajištění stejné funkčnosti jako výše uvedený čtyřřádkový kód, potřebovali cca 50 tisíc řádků kódu ve 198 souborech o celkové velikosti 3,4 MB!!! Ne, nejsou to blbci. Jsou velmi chytří. Kód, který je tam jaksi navíc, má samozřejmě další funkce, jen akorát příliš nesouvisející s tím, co by měl plugin dělat. U WordPressu to ale asi nikoho nepřekvapí.