automatické jazykové překlady Google API PHP

Provozujete-li vícejazykové stránky, lze překlady zautomatizovat. Budete-li využívat Google Translate API, nenechte se při rozbíhání skriptů nachytat. V návodu Google zdůrazňuje, že je nejlepší využít jejich knihovnu. A já vůl knihovnu stáhnul. Rozbalování 12 tisíc souborů trvalo snad deset minut! Představa, že ten marast budu ještě tlačit na server, mi zvedla hladinu adrenalinu, takže jsem megalomanské skripty obratem smazal a za pár minut z informací v různých diskusích jsem poskládal jednoduchý a hlavně funkční skript v php.

Text k překladu: Nenechte se oblbnout. Vždy lze vymyslet jednoduchý přehledný kód!
Překlad do sk: Nenechajte sa oblbnúť. Vždy možno vymyslieť jednoduchý prehľadný kód!

 

Nezkoušejte cURL. Podle všeho je velmi těžké cURL rozběhat. file_get_contents() funguje, tak proč si to zbytečně komplikovat.

API klíč se nastavuje někde v bludišti: https://console.cloud.google.com/apis/credentials

Chcete-li mít klid, že vám nikdo na trase nezneužije klíč, nastavte si Application restrictions na téže stránce. Podle mě bohatě stačí dát tam IP serveru (musíte však najít IPV6).

Služba je to placená, ale pokud to budete využívat jen pro překlady běžných stránek či e-shopů, nebude to stát nic, alespoň ne první rok. Budou po vás chtít kreditku, tak použijte pro jistotu takovou, kde máte trvale limit 10 Kč (to je zkrátka kreditka, která se používá jenom pro aktivaci „free“ služeb, které si po určité době automaticky začnou kasírovat).

Vyšší hladina adrenalinu měla za následek, že jsem se rozhodl postupně vypudit a přestat používat všechny hnusné přežrané rádoby skvělé knihovny a nabobtnalé CMS systémy.