Programování je má vášeň už od 13 let, kdy jsem se prvně dostal k počítači. Jednalo se o ZX Spectrum. I po těch letech bych si asi ještě něco z assembleru vybavil, z Basicu také. Zkoušel jsem později samozřejmě řadu dalších jazyků, od Pascalu až po Céčko a Javu. Baví mě Python, je dobrý na hraní (s Arduinem a s RaspberryPi). Nejvíce mi však sedlo PHP, protože se v tomto jazyce dá snadno, rychle a přehledně postavit webová aplikace. Úplně nejlepší je na postupné zdokonalování kódu. S Javou byl problém tvořit kód, ve kterém by se dalo vyznat i po delší době a vývoj byl zdlouhavý. Na Javu zkrátka nemám buňky a po roce intenzivního studia jsem tento jazyk zavrhl. (Java se využívá především v korporátní sféře pro budování gigantických systémů.)

V současné době pracuji především pro https://www.svatebnimarketing.cz/ , kde se starám o řadu webů ze svatebního průmyslu.

Po téměř dvaceti letech aktivního kódování v php a souvisejících jazycích jsem si uvědomil, že bych musel být absolutně geniální, abych dokázal udržet krok a mohl si dovolit stavět weby jenom na mém vlastním kódu. Evoluci nelze zastavit. Konkurenceschopnost webů a rychlost jejich výstavby je vždy na prvním místě, takže nové weby stavím především na platformách, které jsou spravované a vyvíjené tisíci vývojáři – tzn. například na WordPressu. Rychlost načítání stránek u WordPressu se sice nikdy nemůže vyrovnat rychlosti načítání jednoduchého kódu, jenže čas potřebný ke stavbě a správě složitého webu je mnohem menší, než v případě soukromého jednoduchého kódu. Pro weby s měsíční návštěvností do 10000 uživatelů je WordPress naprosto vyhovující. Pro web s vyšší návštěvností bych raději upřednostnil můj vlastnoručně psaný kód.