Zaměření: Vývoj grafických aplikací v JavaScriptu, s podporou PHP

Využijte mé zkušenosti s vývojem grafických aplikací běžících na canvasu. V současné době pracuji například na vývoji přehlednějšího grafického editoru než je Canva.

Programování je má vášeň už od 13 let, kdy jsem se prvně dostal k počítači. Jednalo se o ZX Spectrum. I po těch letech bych si asi ještě něco z assembleru vybavil, z Basicu také. Zkoušel jsem později samozřejmě řadu dalších jazyků, od Pascalu až po Céčko a Javu. Jako svého koníčka mám Python, který je dobrý nejen na hraní s RaspberryPi, ale zkouším jej využívat i pro těžbu dat, pro práci s obrázky apod.
PHP stále používám jako nosný základ, jen akorát dnes již více programuji v Javascriptu.

Z nedostatku času jsem občas musel objednat služby profesionálních php kodérů. Vybíral jsem odborníky s nejlepšími referencemi. Byla to však pokaždé hrozivá zkušenost. Věci, které se dají přehledně nakódovat během několika hodin na pár řádků oni smolili pomocí různých knihoven celé dny a kód vždy nabobtnal na desítky až stovky tisíc řádků. Byly v tom hromady chyb a jejich odstraňování trvalo řadu týdnů. Profesionály s referencemi už si nikdy na výpomoc najímat nebudu.

Pracuji rychleji než standardní programátoři, ale pouze za předpokladu, kdy mám neustále k dispozici ChatGPT. ChatGPT potřebuji nezbytně z toho důvodu, že nemám čas hledat na StackOverflow či v referenčních příručkách. V hlavě samozřejmě miliardy segmentů kódu neudržím, takže se již bez umělé inteligence neobejdu. Spolupráce s AI je mimořádně plodná. Doufám jen, že nám tyto stroje časem nepřerostou přes hlavu. Inteligenci mají co se týče generování kódu každopádně již dnes mnohem vyšší, než většina z nás.

Tvořím ve spolupráci s AI jednoduchý a přesto robustní kód. Nemohu se bohužel účastnit přebobtnalých projektů slepovaných dohromady jako vlaštovčí hnízdo. Zastávám totiž filozofii štíhlého programování, které jediné umožňuje rychlé debugování a také pozdější rychlé vylepšování kódu bez zbytečných časových ztrát. Pro zajímavost – píši velice rychle a všemi deseti. Klávesnici nepotřebuji mít popsanou znaky. Používám programátorskou QWERTY.

Snažím se plnit požadavky zadavatele co nejrychleji a s co nejpřehlednějším funkčním kódem.
 
Kontaktovat mě můžete přes e-mail: franek.petr@seznam.cz