Jmenuji se Petr Franěk. Je mi 41 let a živím se podnikáním, konkrétně tiskem. Programování je každopádně má vášeň už od 13 let, kdy jsem se prvně dostal k počítači. Jednalo se o ZX Spectrum. I po těch letech bych si asi ještě něco z assembleru vybavil, z Basicu také. Zkoušel jsem později samozřejmě řadu dalších jazyků, od Pascalu až po Céčko a Javu. Nejvíce mi však sedlo PHP, protože se dá snadno a rychle využít při podnikání a úplně nejlepší je na postupné zdokonalování kódu. S Javou byl problém tvořit kód, ve kterém by se dalo vyznat i po delší době. Na Javu zkrátka nemám buňky a po roce intenzivního studia jsem tento jazyk zavrhl.

Pracovně jsem programoval zatím jen pro mojí firmu. Věřím, že ve stálém zisku jsme především díky tomu, že neustále pracuji na našich e-shopech a podpůrných webech. To si konkurence jen těžko může dovolit. Stěžejní je práce na interním systému řízení firmy, který je založen na gamifikaci. Brzy již bude systém pracovat samostatně a zastávat moji „CEO“ roli.

Coby zaměstnavatel jsem zvyklý pracovat od rána do noci, 12 a více hodin denně, bez volna. Poslední dobou přemýšlím, že bych to asi měl změnit. Moji zaměstnanci jsou v práci jen 8 hodin a jen v pracovní dny. Mají dokonce 4 až 5 týdnů volna v roce! To je něco, o čem si mohu zatím nechat jenom zdát.